Hejnał – nawrócenie w wielkim stylu

Wybaczam… nie było łatwo ale jak mawiają, muzyka łagodzi 😉

Jak ja lubię gdy moi ukochani wokaliści i zespoły wracają do korzeni. Muzyki za którą ich pierwotnie pokochałam a którą później bestialsko zdradzili. Jednak nie ma co ukrywać że to bardzo miłe gdy usłyszy się coś świeżutkiego jak poranne bułeczki i jak one równie wspaniałego. Tak właśnie pozytywnie zaskoczył mnie zespół Feel, który kilka lat temu, sobie u nie przerąbał, i z tego co wiem to nie tylko u mnie 😉 swoją drogą ciekawe czy kolejny zwrot był kierowany sercem czy raczej finansami i zszarganą opinią po tworze o którym kiedyś pisałam. W końcu od 2005 roku w którym powstał zespół Feel stworzyli całkiem ładną płytotekę TOP na wielu listach. Ich piosenki zachwycały równie udanymi tekstami, muzyką i charakterystycznymi klipami które fani, w tym i ja szczerze kochaliśmy.

„Hejnał” czyli młodość w piosenkę ubrana

Piosenka zespołu Feel pt. „Hejnał” opowiada o wspomnieniach, młodości i czasach, które minęły. W tekście pojawiają się motywy wspólnych doświadczeń, błędów i legend, które łączą ludzi. Refren „Pijemy teraz na hejnał” sugeruje celebrowanie przeszłości i ludzi, którzy w nią wierzyli, mimo poczucia straty i pustki. Opisuje także młodzieńczy optymizm i plany na przyszłość, które nie zawsze się spełniają​​. Utwór można interpretować jako symboliczne toastowanie za przeszłość, wspomnienia i ludzi, którzy odegrali ważną rolę w życiu. Co więcej, słowo „hejnał” nawiązuje do tradycji grania hejnału na sygnalizowanie ważnych chwil lub wydarzeń, więc w tym kontekście może symbolizować chwilę refleksji nad przeszłością oraz uczczenie ważnych momentów i osób. Jest to moment nostalgii, gdzie bohaterowie piosenki wspominają minione czasy, celebrowane poprzez symboliczne wznoszenie toastu. I do tego wszystkiego nuta melodyczna oraz charakterystyczny głos Piotra sprawiają że piosenka broni się sama. Zwyczajnie chce się ją słuchać!

Czy to prawdziwe nawrócenie Feel

Przyznam że aż boję się zajrzeć na jakikolwiek profil zespołu. W głębi serca wierzę że już nie wrócą do błędu sprzed kilku lat ale póki co poczekam delektując się „Hejnałem”. Opinie o zespole Feel są różnorodne, zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków. Zespół odniósł oszałamiającą karierę w krótkim czasie, mimo że niektórzy krytycy mogą uważać ich muzykę za prostą, a teksty za niezbyt wyszukane​​. Ich album „Feel” osiągnął status złotej, a później platynowej płyty, co świadczy o ich popularności i sukcesie komercyjnym​​. Kupicha, lider zespołu, opisuje ich muzykę jako bliską ludziom i mówiącą o wyzwaniach życiowych​​. Wśród słuchaczy są osoby, które cenią sobie melodyjność i chwytliwość ich utworów​​. Jednakże, istnieją również bardziej krytyczne głosy, które uznają muzykę Feel za niewymagającą i zbyt komercyjną​​​​. Niektórzy uważają ich twórczość za jednostajną i krytykują dominujący w radiu ten typ muzyki​​. Ale kto nie chce, ten niech nie słucha, jak ja Feel’a przez ostatnich kilka lat.